2017 Yaz Sezonu Makyaj Trendleri

2017 kışında trend olan doğan tonlara hepimiz alışmıştık.Kahvenin her tonu ve ışıldayan highlighter ürünler hepimizin gözdesiydi.İlkbahar-yaz sezonu içinde durum aynı denilebilir.Tabii bir çok fashion week lookbookları fazla iddialı olsa da sektörün lideri sayılan yüksek markaların makyaj koleksiyonlarını incelediğimizde yine doğada esinlenen tonlar ön planda.Geçtiğimiz sezonlarda olan kalıp gibi makyajlar bu sezon yerini daha sade seçeneklere bırakıyor.

Özellikle benim dikkatimi çeken yeşil ve mavinin koyu geçişlerine sahip farlar..Ayrıca toprak tonlarında ve bronz tonlarda farlar,nar çiçeği ve pembe rujlar..Ve bordo diyebileceğimiz kadar koyu ve bronz tonlarda iddialı ama naturel duran allıklar.

Makyaj tekniklerinde ise:

Makyaj yokmuş dedirten görünümler…

Uğraşılmamış izlenimi veren buğulu doğal tonlardaki göz makyajları,ışıltılı aydınlatıcılar ile tamamlanmış ve pembe tonlarda dudaklar.

Işıltılı farlar ile öne çıkan gözler..

Geniş renk yelpazesine sahip parlak farlar ile yapılmış göz makyajları..Rose,gri,mavinin en açık tonları.

Ve smokey eye görüntüsünün benzerleri ile çerçevelenmiş gözler.. 

    

2 yorum

  1. Çok güzel trendler paylaşmışsınız.Birde ayakkabı ve saç modelleri ile ilgili paylaşımlar yaparsanız çok daha güzel olur.Takipteyim teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için 🙂

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*