Arındırıcı Yüz Maskesi: Himalaya Herbals

Merhabalar…

Bu blog yazımda sizlere de fikir verebilecek,denemek isteyebileceğiniz cilt arındırıcı bir maskeden bahsedeceğim. Himalaya Herbals markasının Arındırıcı Neem Özlü Maske’sinin Normal ve Yağlı Ciltler için olan ürünüyle ilgili deneyimlerimi sizlerle paylaşacağım. Öncelikle söylemem gereken şey cildiniz için seçeceğiniz ürünleri araştırmanız gerekiyor. Çünkü her cilt tipi farklıdır. Cildinizde ciddi akne problemleri veya aşırı hassasiyet durumları varsa mutlaka doktorunuza danışmanız gerekir.

Ben günlük yaşamımda her gün makyaj yaptığım için cildimin temiz ve nemli olmasına dikkat etmeye çalışıyorum. Bunun için her gün düzenli temizliyorum. Belirli aralıklarla da maske uyguluyorum. Şu son zamanlarda Himalaya Herbals markasının denediğim Neem Özlü Maske’sini 3-4 günde bir kullanmaya çalışıyorum. Bitkisel bir ürün olması benim tercih etme sebeplerimden biri. İçeriğinde; kil,Neem özütü ve zerdaçal bulunuyor. Ve ciltteki fazla yağı dengeliyor.Tıkanmış gözenekleri temizlemeye yardımcı oluyor.Kil ve zerdaçal ile cildimizi arınıdıyor ve rahatlatıyor. Hatta sonrasında çok güzel bir nem hissi bırakıyor.

Peki nasıl kullanılmalı?

Öncelikle cildimizi temizlememiz gerekiyor. Aslında yüzümüze yapacağımız her işlem öncesinde (makyaj,maske,krem sürmek…) cildimizi temizlemek gerekiyor. Bununla ilgili başka bir bilgilendirme yazısında bulunacağım ayrıca 🙂 . Cildimizi temizledikten sonra ister bir fırça yardımı ile ister ellerimizle yüzümüze ne çok kalın ne de çok ince olmayacak  şekilde sürüyoruz. İlk sürdüğümüz andan itibaren yüzümüzde çok hafif bir yanma veya karıncalanma hissi oluşacak. Tabii ki göz çevremize gelmeyecek şekilde uygulama yapmaya özen göstermeliyiz. Kuruması için yaklaşık 10-15 dakik bekledikten sonra yıkıyoruz. Bekleme esnasında bir gerginlik hissedeceksiniz içeriğinde ki kil cildimizde kururken mimiklerimizi engelleyecek. Yıkama esnasında soğuk su ve sünger yardımıyla cildimizi hırpalamadan çıkarıyoruz.Ve güzelce yıkıyoruz.

Son önerim ise cildimizde her ne kadar nemlenme hissi olsa da kullandığınız cildimize uygun bir nemlendirici sürmeniz olacaktır.

2 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*