Bronzlaşmak İçin ilk Adım: Hangi Güneş Kremleri Kullanılmalı?

Uzun bir aradan sonra Mer-ha-baaaa!!

Tatil mevsimi geldi de geçiyor. Kimimiz sezonu erkenden açtı.Bir kısmımız ise hala bayram tatilini bekliyor olabilir. Deniz,kum,güneş üçlemesini duyar duymaz deniz tuzundan dalgalanmış saçlar veee bronzlaşmış bir ten aklımıza geliyor. Peki nasıl kremler seçmeli nasıl güneşlenmeliyiz.

 

Öncelikle bilmemiz gereken bir şey var ki kremleri koruma şeklimiz: Her kremin raf ömrü neredeyse 2-3 yıl arası ama bu ürünler tıpkı makyaj malzemelerimiz, nemlendirici ürünlerimiz gibi açıldıktan sonra 9-12 aralığına kadar dayanabiliyor.

 

Günde  bir kere koruyucu sürmek yeterli olmuyor. En az 15 dakika gerçekte tavsiye edilen ise güneşe çıkmadan 30 dakika önce koruyucu kremimizi sürmemiz gerekiyor. Sürekli güneş altında plajda vakit geçireceksek 2 saatte bir tekrar krem sürmeliyiz.

 

Plajda güneşlenirken mutlaka yüzümüze koruyucu sürmeliyiz. Kulladığımız fondoten ya da BB kremler bizi bu noktada yeterli seviyede korumaz. Normal şartlarda da SPF 15 içerikli makyaj ürünlerini tercih etmek faydalı yaz ayları için. Ayrıca dudaklarımızı nemlendirmeyi de ihmal etmemeliyiz.

 

En önemli nokta ise seçeceğiniz kremin cilt tipinize uygun olması gerekiyor. Lekeleriniz varsa koruma faktörü yüksek ve kapatıcı krem formunda koruyucular tercih etmelisiniz.

 

Bronzlaşmak için ise öncelikle çok beyaz bir teniniz varsa yüksek koruyucu ile bir kaç gün geçirmeniz daha iyi olur. Sonrasında sprey veya yağ forumdaki koruyucular ile güneşlenmeye devam edebilirsiniz. Ben sezonu ilk açtığımda Nivea 50 SPF nemlendirici güneş spreyi kullandım.

Üçüncü günden itibaren ise bronzlaşmanın yoğunlaşması için Karoten Havuç Özlü Güneş Sütü ile devam ettim. Koruyucusu daha düşük olduğu için ve havuç özlü olduğu için daha yoğun bir bronzluk kazanmamıza yardımcı olur.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*