Doğal Yağlar : Hindistan Cevizi Yağı ile Güzelleşin

Hindistan cevizi yağı oldukça doğal ve kullanım alanı geniş bir yağ türüdür. Son zamanlarda da oldukça popüler olan bu yağ için hem herkesin bildiği hem de yeni öğrenebileceğiniz bir kaç bilgi vereceğim sizlere. Hindistan cevizi yağı hem güzellik hem sağlık için bir çok alanda kullanılıyor. Yanı sıra stres atma gibi bir faydası bile var.

Bir kaç madde ile hindistan cevizi yağı nelere iyi gelir bakalım:

  • Saç ve cilt bakımı
  • Bağışıklık sistemini güçlendirmesi
  • Sindirimi kolaylaştırması
  • İyi kolesterolü yükseltir
  • Kalp ve damar hastalıklarına iyi gelir
  • Yemeklerde kullanıma da uygundur

Saç ve cilt bakımı demişken bu yağı cildimize saç diplerimize ve hatta önemli bir ipucu olarak kirpik ve kaşlarımıza da uygulayabiliriz. Seyrek olan kaşları yoğunlaştırması ve kirpikleri beslemesi güzelliğinize güzellik katabilir.  🙂

Cildimize düzenli olarak kullandığımız takdirde göz altı şişliklerini önler ve göz çevresindeki çizglileri azaltır.

Ellerimize kullandığımızda tırnak diplerini besleyerek olası kuruluklar ve egzama türündeki rahatsızlıkları önler. Manikür sonrası ellerinizi daha uzun süre göz alıcı görünmesine yardımcı olur.

Güzellik açısından en önemli kullanımlarından birisi ise mükkemmel bir makyaj temizleyicisi olmasıdır. Hem cildinizi besler hem de tahriş etmeden makyajınızı çıkarır.

Ve gelelim yemeklerde kullanımına bir çok uzmanında önerdiği gibi soğuk sıkım (yani en az işlenmiş olan) hindistan cevizi yağı yemeklerinizde kullandığınızda metabolizmanızı en iyi şekilde güçlendirir. Böylece hem sağlıklı beslenmiş hem de daha rahat çalışan bir sindirim sistemine sahip olmuş olursunuz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*