Makyaj Fırçaları Nasıl Temizlenmeli ve Korunmalı?

Özenli ve güzel bir makyajın sırrı tabiki de fırçalar ve süngerlerden geçiyor.Uygulamayı kolaylaştıran ve düzgün bir görünüm kazanmaya yardımcı olan bu materyalleri nasıl temzilemeliyiz?

Öncelikle şuna değinmek isterim ki temiz fırça ve sünger kullanmak hem cildimiz için hijyenik olur, hem de makyaj malzemelerimizi doğru uygulanması ile kusursuz görünüm sağlar.

1) Makyaj fırçalarını ne ile yıkamalıyız?

Artık hızla büyüyen kozmetik pazarında her ürünün uygun fiyatlı bir alternatifi mevcut.Bu bize temizlik ürünlerinde de yardımcı oluyor.Cildimizin bizim için çok önemli olduğunu ve makyaj ürünlerine yaptığımız harcamalara göre mutlaka bir fırça sünger temizleyici ürün seçmeliyiz.

Benim size vereceğim sır yöntemler ise bir tık farklı,mesela ekstra bir harcama yapamıyorsunuz veya temizleyiciniz bitti işte o zaman başvurmanız gereken yöntemler;

-Beyaz katı sabun, gerçekten fırçları tertemiz ve yumuşacık yapan bir kurtarıcı herkesin ekstra bir masraf yapmadan sahip olacağı bir ürün.

Bebek şampuanı, biliyorum bu size saçma gelebilir ve evimde Bebek yokken neden Bebek şampuanım olsun diyebilirsiniz.(Bebek şampuanı sırlarımı paylaşmaya devam edeceğim 😊) Bebek şampuanları paraben içermedikleri için fırçalarımızı çok güzel temizler ve mis gibi kokmasına yardımcı olur.

2) Makyaj fırçalarımızı ne şekilde kurutmalıyız?

Özenle yıkadığımız fırça ve süngerlerimizi eğer tutacak görevini üstlenecek bir organizemiz varsa fırça kısmı aşağı gelecek şekilde kurutarbilir.

Fakat daha kolay ve bilinen yol ise temiz bir havlu, kağıt peçete veya kuru bir zemin üzerine bırakarak toz almayacak şekilde kurutmalıyız.

Her zaman için fırçaları tozdan korumak ve temiz kullanmak bizler için avantaj olabilir. 

Makyaj fırçaları Nasıl temizlenmeli

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*