Yazları Daha Kusuzsuz Bir Makyaja Sahip Olmanın Dört Yolu

Yaz aylarında makyajın kalıcığını sağlamak hepimiz için çok zor olsa gerek. Ama bazı ufak noktalara dikkat ederek makyajımızın kalıcığını arttırıp daha güzel görünmesini sağlayabiliriz.

  1. Makyaj öncesinde temizlenmiş ve nemlendirilmiş bir cilt, neden mi temizlenmeli? Bizler sadece makyaj yaptıktan sonra cildimizi temizlememiz gerektiğini düşünerek hata ediyoruz. Aslında hem makyaj öncesinde hem de gün sonunda cildimizi temizleyip nemlendirmeliyiz. Makyaj öncesi cildi temizlemek ve nemlendirmek kullandığımız sıvı ürünlerin (fondöten ve kapatıcı gibi) daha sabit kalmasına yardımcı oluyoruz. Hem cilt havasız kalmışken tekrardan bir makyaj uygulamasına maruz kalmamış oluyor.
  2. Cilt tipine uygun baz veya güneş kremi, baz ve güneş kremini aynı maddede inceliyor olmamın sebebi ise yaz aylarında güneş kremini kış aylarında ise makyaj bazını tercih ediyor olmam. Güneşten kaynaklı lekeler sonrası için ciddi problemlere yol açabilir. Aslında güneş kremleri hem bizleri güneşin zararlı ışınlarına karşı koruyor olsa da nemlendirici görevi de üstleniyor. Çok şanslıyız ki çağımızda artık ihtiyaçlarımızı daha kolay karşılayacak ürünler var. Bu yüzden güneş kremleri de bir nevi koruyu, nemlendirici ve baz görevinde. Gözenekleri kapatmak ve sıvı makyaj ürünlerinin tutuculuğunu arttırmakta birebir.
  3. Gözler için suya dayanıklı makyaj ürünleri, makyajın akma problemini engellemek için akla gelen ilk çözüm. Özellikle göz makyajı için bir çok üründe suya dayanıklı ürünler üretiliyor. Belki water-prof olarak fondöten de tercih edebilirsiniz. Fakat suya dayanıklı göz ürünlerinde terleme veya deniz,havuz etkinliklerinde sizi yarı yolda bırakmayacak ürünlerdir.
  4. Sabitleyici transparan pudra ve sabitleyici sprey, yüzümüzün parlamasını önlemek için en ideal çözümlerden biri (tabi parlak makyaj sevmiyorsak). Sabitleyici pudralar göz altlarımız ve alnımızda ki bozulmaları engeller. Sabitleyici spreyler ise tüm makyaja homojen bir şekilde uygulanabildiği için daha taze bir görünüm ile gün boyu kalıcı bir makyaja sahip olabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*